Behawiorysta Zielona Góra - wizyty domowe, szkolenie psów

Pomoc psiego behawiorysty obejmuje doradztwo związane z problematycznych zachowaniem psa. 

behawiorysta dla psów zielona Góra

Gdy Twój pies zachowuje się w taki sposób, że Ci to nie odpowiada i jest to uciążliwe, wówczas warto się zgłosić się do takiej osoby, bo pomoże Ci ona zrozumieć skąd się bierze dane zachowanie psa i jak je można zmodyfikować.

Z behawiorystą ustalicie jakie zachowanie psa chcesz zmienić i czym chcesz je zastąpić. 

Z praktycznego punktu widzenia to wygląda mniej więcej tak, że powiedzmy iż pies teraz szczeka gdy słyszy pukanie do drzwi i biegnie od razu do drzwi i nie umie się uspokoić i nie wykonuje wtedy żadnych poleceń. To wówczas z takim psem ustalamy powiedzmy taki scenariusz, że zmierzamy do tego aby po usłyszeniu pukania pies szedł na swoje legowisko i aby na nim siedział nawet wtedy gdy ktoś wchodzi przez drzwi do domu. To jest cel do którego zmierzamy i podejmujemy odpowiednie kroki aby to osiągnąć. Czyli uczymy psa komendy ‘na miejsce’ oraz ‘siad’ oraz ‘zostań’ i potem uczymy psa innej reakcji na dźwięk pukania do drzwi.

Behawioryzm to nauka związana mocno z psią psychologią i psimi instynktownymi zachowaniami

Dlatego nie jest to tylko szkolenie psa z zakresu wykonywania komend i poleceń, ale także zrozumienie tego jak zaspokojenie pewnych potrzeb psa wiąże się z jego codziennym posłuszeństwem. Najprostszy przykład który pewnie znasz to taki, że pies ma potrzebę ruchu i trzeba ją zaspokoić. Ciężko od psa siedzącego całymi dniami w kojcu oczekiwać idealnego posłuszeństwa zaraz po wypuszczeniu go na wolność bez smyczy. To można osiągnąć ale trzeba to wszystko dobrze zaplanować i w odpowiedni sposób ćwiczyć.  Pies może się nauczyć, że samo otwarcie drzwi kojca nie oznacza biegania luzem, ale zaraz po wyjściu z kojca trzeba najpierw wykonać komendę ‘siad’ i wytrzymać w siadzie 5 sekund, wtedy dopiero psu odpinasz smycz i pozwalasz psu biegać. To taki dobry nawyk który budujemy u psa. Aby nie przeciskał się jak szalony przez bramkę kojca i aby po wyjściu z kojca wiedział, że najpierw trzeba chwilę spokojnie posiedzieć. To taki przykład który obrazuje to jak rozmawia się o swoich oczekiwaniach z psim behawiorystą. Chodzi o przedstawienie psiego zachowania które aktualnie jest uznawane przez nas za takie, które nie akceptujemy i potem ustalamy czego możemy psa nauczyć niejako ‘w zamian’ aby pies zachowywał się inaczej i aby było to przez nas akceptowane.

Behawioryści to także trenerzy którzy uczą psa różnych komend jednak jest to głęboko przemyślane ‘czego i po co uczymy psa’.


Najczęściej jednak warto zgłosić się do behawiorysty zwierzęcego jeśli występuje u psa problem z którym nie możesz sobie poradzić i próbowałaś różnych metod bez większych efektów, lub nawet problem się pogarsza pomimo Twoich starań aby psa zmienić.
Dlatego też krąży obiegowa opinia, że do behawiorysty idzie się z psem, który jest bardzo niegrzeczny lub agresywny. To jednak nie jest do końca prawda, bo można pójść po poradę i na szkolenie dużo wcześniej aby po prostu nauczyć psa dobrych manier.

Kontakt - psi behawiorysta w Zielonej Górze:

https://www.olx.pl/oferta/psi-behawiorysta-zielona-gora-psi-psycholog-zoopsycholog-lubuskie-CID103-IDj02OL.html

Obszar działania to cała Zielona Góra wraz z wszystkimi dzielnicami: Drzonków, Przydroże, Jarogniewice, Jeleniów, Kiełpin, Krępa, Łężyca, Ługowo, Nowy Kisielin, Przylep, Racula, Stary Kisielin, Stożne, Zatonie, Zawada, Barcikowiczki, Krępa Mała, Marzęcin

Zapisy - zarezerwuj wizytę domową u zielonogórskiego behawiorysty:

https://www.olx.pl/oferta/szkolenie-psow-zielona-gora-oraz-okolice-nowosc-tresura-psow-w-domu-CID103-ID6laan.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz